Délka: 1 km /
Náročnost: nenáročné pro děti i pro kočárky  /
Parkování: je možné přímo u lomu na neplaceném parkovišti 
Přímo zde je také zastávka autobusu – Horní Bečva, u Vaníčků

Tři vyhlídková místa připomínají „prázdné krychle“

K rozhledně na vrchol bývalého lomu nad Rožnovskou Bečvou vede série nových stezek a odpočinkových objektů od studia Henkai Architekti. Minimalistické objekty nenarušují krajinu a stezky jsou vyrobeny z místního kamene, takže skvěle zapadají do krajiny. Přístřešky na vrcholku kopce jsou jednoduché konstrukce se zastřešením nabízející možnost posezení a zamyšlení uprostřed lesa.

Přímo z lomu, který se jinak dnes už nevyužívá, získali architekti hlavní stavební materiál pro vybudování stezek i opěrných zídek. Vše doplňují lavičky z dubového dřeva. Hlavní vyhlídka se nachází přímo na vrcholu kopce a rozevírá se z ní výhled přes lom do okolní krajiny na louky a stráně. Zbylé dvě krychle slouží jako místa odpočinku a relaxace.

S kočárkem se dá dojet tak do dvou třetin k tzv. piknik plácku a parkovišti kočárků. Dál k dřevěným vyhlídkám už vede jen lesní terén. Nekočárkoví mohou sejít pěšinkou na druhou stranu lomu kolem vyhlídkové lávky a lom tak celý obejít. Terén v sestupu může být po dešti kluzký, tak opatrně. 

Když sluníčko zapadá – od Fany Rusínové

Přehrada Horní Bečva

Pár desítek metrů od lomu se rozprostírá celá přehrada Horní Bečva. Na břehu najdete parádní venkovní posilovnu, dřevěné houpací lavice, molo a příjemný hájek. Celý břeh je čistý, voda láká ke koupání, jde o moc pěknou relaxační zónu. Na protějším břehu je hezké dětské hřiště (přesněji na břehu za hotelem Cherry, směrem k hrázi), tam se dá mezi chatkami dojít i s kočárkem. 

Text: Infocentrum Horní Bečva

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *