Workshop – Aranžované focení zvířat

Workshopy tohoto zaměření doporučuji každému, kdo se hodlá zabývat focením zvěře v přírodě. Z vlastní zkušenosti vím, že nebýt těchto akcí, těžko bych se naučil fotit ptáky v letu ve volné přírodě. Tyto WS jsou ideální pro začínající i pokročilé fotografy divoké přírody.

Sejde se skvělá parta bláznů, kteří lítají po lese s těma “velkýma rourama na foťácích“ a když zvířata spolupracují tak jak mají, je to super prožitý den nebo celý víkend.

Doporučené foto vybavení

Pro fotografování je nutností zrcadlovka (ideálně digitální) a teleobjektiv ohniska 200 – 400 mm. Ideálně kombinace dvou, delší a kratší teleobjektiv. Pokud doporučit objektiv jeden, bylo by to ohnisko 300 mm. Pevný stativ.

Na rozdíl od divočiny zvířata neutíkají

Zpátky k fotolovům na workshopech. * Při aranžované fotografii máte vždy větší kontrolu nad výslednou fotografií. Může to být vhodná volba prostředí, světelných podmínek nebo roční doby. Na rozdíl od divočiny zvířata neutíkají a lze se k nim přiblížit na pár metrů. Díky tomu lze docílit vysněných kompozit v nádherném prostředí v uvěřitelných podmínkách. Text převzat od Ondřeje Prosického – jednoho z nejlepších fotografů přírody u nás .*

Měl jsem možnost na několika WS spolupracovat s těmito fotografy a sokolnicí:

Rostislav Stach www.fotolovy.cz
Ondřej Prosický www.naturephoto.cz
Helena Kučerová – DravciHelena,  https://www.stanicestop.cz

Text a foto: Libor Kramoliš      www.liborwildnature.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *