Náročnost – lehká
Stoupání – 398m
Děti – doporučeno
Kolo – MTB, Cross, Treking, Gravel

Nejprve se propletete uličkami Nového Jičína k začátku oceněné drážní cyklostezky Koleje na Hodslavské nádraží. Pak se necháte vést mírným stoupáním až k nádraží Hostašovice, kde si můžeme v přístřešku odpočinout, a je-li otevřeno, pak se i občerstvit. Kousek za nádražím budete odbočovat vlevo pod trať a zde započne první ze tří stoupání Cat. 4. Měří necelý kilometr a vystoupáte 61 m. Na křižovatce odbočíte vlevo a vydáte se směrem k Mořkovu.
Převzato z webu: Zážitky v pohybu – Autor Jiří Klein

Přibližně 1,5 km sjíždíte mírně dolů, abyste se dostali ke druhému naštěstí stejně snadnému stoupání Cat. 4 o délce 0,9 km a vyjedete 41 m.

Nyní už se budete pohybovat mírně zvlněnou lesní cestou po cyklostezce 6016 až na křižovatku Pod Huštýnem, kde odbočíte doleva a dojedete do Mořkova k nádraží. Vy však budete pokračovat rovně s kopce dolů a můžete odbočit doprava třeba na kafíčko do Autokempu.

Po občerstvení či odpočinku se vydáte obcí pořád dolů až ke kruhovému objezdu a vydáte se ulicí Sportovní směrem na Hodslavice. Protnete cyklostezku Koleje, kde jste dnes již jednou jeli a pojedete dále do obce Hodslavice. Na křižovatce se silnicí I 57 se dáte doleva a naproti nákupnímu středisku za restaurací Na Fojtství se dáte doprava do krátkého kopce kolem dřevěného kostelíku. U prudké pravotočivé zatáčky můžete pokračovat rovně na vyhlídku Frame Hodslavice.

Od vyhlídky se vrátíte zpátky na asfaltovou cestu a pojedete vlevo nad posledními domy směrem na severozápad. Minete hřbitov a po pár kilometrech doporučuji krátce odbočit vlevo po štěrkové cestě k bývalému větrnému mlýnu.

Od mlýna se opět vraťte na asfaltku a pokračujte vlevo až k silnici I 57. Doporučuji využít chodník (který se minimálně využívá) a po něm přejet krátkým stoupáním k první odbočce vlevo. Kolem domů sjedete s kopce dolů k ČOV a parkovišti u areálu VOP. Dáte se doprava a hned za areálem doleva směrem na Čerťák tzv. Tropickým údolím. Zde narazíte na poslední 1,18 km dlouhé stoupání Cat. 4, kterým vystoupáte 56 m.

Na Čerťáku lze využít občerstvení v Bistru Čerťák. Doporučit lze třeba výborný tvarůžkový tatarák. Nyní už budete stále klesat přes Skalky až do Nového Jičína.

Nabíjecí elektrostanice: Mořkov autokemp https://mapy.cz/s/dezamunavoSTÁHNOUT Do Mořkova.gpx

Naposledy projeto: 16. 9. 2023 – Jiří Klein

Zpět na cyklotrasy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *