Cyklo výlet z Kroměříže do Rožnova p. R. Ráno jsem nasedl i s kolem na vlak do Kroměříže. Rožnovka jede přímo, odjezd 6:00, tak je to fajn, že se nemusí člověk víckrát párat s kolem. V 7:35 vystupuji na nádraží v Kroměříži. ODJEZDY VLAKY ČD Vystoupit lze i dříve, např. ve stanici Bystřice p.H., Holešov, Hulín.

INFO: Většina vlaků ČD nabízí rozšířenou kapacitu pro přepravu jízdních kol a jsou označeny symbolem kola nebo kufru.

Spoluzavazadlo – ve vlacích označených symbolem kolo. To si můžete přepravit pod svým dohledem. Kolo si sami naložíte/vyložíte bez cizí pomoci do označeného prostoru. Za přepravu kola se platí přepravné podle počtu ujetých kilometrů. Přepravné zaplatíte přímo průvodčímu.

V některých vlacích je možné využít i službu rezervace místa pro kolo, v některých vlacích je rezervace místa pro kolo povinná.

Zámek Holešov

První zastávku plánuji v Holešově u zámku v parku. Ještě je docela chladno a fučí hnusně chvíli proti a chvíli z boku. Zámek je opravený vč. rozlehlého parku s působivým trojzubcem v podobě vodních kanálů.

Obloha je docela zašedlá od prachu ze Sahary. Předpověď tedy nelhala. Těším se až se zbavím této roviny, kde vyfukuje, a vjedu do lesa. Nejprve však musím dojet ještě do Přílep, kde cvakám už hodně zchátralý zámek.

Info: Zámek v Přílepích vystavěl v roce 1852 šlechtický rod Seilernů a poslední hraběnka, Terezie Seilernová, v něm žila až do roku 1948. Později v něm byla porodnice. Dnes se již zámek opravuje a bude sloužit obci. Máme se na co těšit.

K Držkové

Před Lukovečkem se konečně dočkám a odbočuji vlevo a stoupám až k místu U Dubu a pak pokračuji kolem potoka Ráztoka osadou Pod Grúněm až k přehradě Rusava. Kdysi vyhlášené rekreační středisko je v žalostném stavu, ani jsem to raději nefotil. Po zdolání vrcholu klesám až před Držkovou, kde se kochám místním orlojem a Ráztockou kapličkou. Dále se potřebuji dostat do Hošťálkové a volím cestu po silnici, protože lesní cesty jsou rozjeté a blátivé po těžbě dřeva.

Ratibořská cukrárna

V Ratiboři si dávám v místní cukrárně kafíčko a nealko. Posilněný pokračuji až k Vsetínské Bečvě a dávám se vlevo po proudu. Míjím Pržno, Mikulůvku a přijíždím na spodní konec Bystřičky. Klesání a rovinku střídá prudké stoupání po cyklostezce na Poskla a Malou Lhotu.

Medůvka a Lhoty

Před Medůvkou ještě obdivuji nová Boží muka a o kousek dále větrný mlýn a sluneční hodiny. Na Malé Lhotě si dávám svačinku a pokračuji na Velkou Lhotu. Před Javorem odbočuji vlevo a užívám si sjezd do Stříteže n. Bečvou.

U kostela pokračuji vpravo a brzy se napojuji na cyklostezku 6260 kolem Rožnovské Bečvy a užívám si poslední kilometry domů více méně po rovině. Výlet v číslech: 80,9 km, 1282 m nastoupáno, čas 4:26. Výlet mohu doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *