Neděle dopoledne a nastupujeme do autobusu směrem k Prlovu. V plánu máme prozkoumat Naučnou stezku Prlovským lesem, projít kolem dřevěné kaple sv. Huberta, vyšplhat nahoru kolem lesního lanového hřiště a následně se vydat buď přes Vartovnu do Jasenné, nebo přes Vrchy, Tanečnici a Ublo do Vizovic.

Naučná stezka prlovským lesem


Základní info:
Délka trasy: 16,9 km / Výstup: 420m / Celkový sestup: 616m / Průměrný rychlost pohybu: 4,1 km
Trasa: Prlov – Ublo – Vizovice

Partyzánský bunkr v Prlově

Cestou jsme zabačovali v obnoveném partyzánském bunkru, který se nachází poblíž  naučné stezky. V bunkru byla kamínka, u kterých jsme se trochu ohřáli a tam se rozhodli, že dobudeme právě Vizovice a odtud se vrátíme autobusem do Zlína.


Po cestě, v horních partiích bylo asi 25 – 30 cm sněhu. Ve kterém jsme si šlapali stopu, ale radost nás přešla v sedýlku „Pod Širokou“ kde nám cestu „rozrajtoval“ nějaký hrdina na čtyřkolce. A tak nakonec, vlastně až k prvním domům ve Vizovicích, bylo po idylce a my se museli vláčet v jeho stopách.   

Myšičko myš pojď ke mně blíž.

Plšík lískový

Cestou ani živáčka, ale když jsme se napojili na modrou značku Po Širokou objevili se běžkaři, kteří křižovali okolní louky na Vrchách.

První pěšáka jsme potkali až na cestě z Ubla do Vizovic. Ve Vizovicích zbyl čas ještě na polévku a pivo, a pak samozřejmě autobusem zpět do Zlína.

A jak to bylo z Prlovem…

K názvu obce Prlov se váže jedna úsměvná historka. Prý tu v místech budoucí obce zahájila jedna vizovická šlechtična lov tak, že zvolala: Prrr, aby zastavila koně. Následně povzbudila lovce a vydala pokyn lov. Tedy pr-lov a tak vznikl název obce. Možná, to tak bylo…

Autor: Ivo Vaicenbacher

Info na místě: Turistické informační centrum města Vizovice

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *