Stezka Českem a Trail Angeles

Stezka Českem lemuje hranice naší republiky a můžete ji jít dle libosti.  Severní trasou nebo Jižní trasou. Po jednotlivých úsecích. Rozdělit si ji na víkendy. Ze západu na východ nebo naopak. Po chatách nebo se stanem. Pomalu, rychle, nebo třeba běžet. Prostě jít může každý.
A co je TRAIL ANGLES. V překladu andělé na cestě. Jsou to lidé, kteří bydlí poblíž takové trasy a ve svém volnu nezištně pomáhají trekařům.

VALAŠI JSOU POHOSTINÍ

A jak jsme se TRAIL ANGLES dostali my? Vlastně úplně náhodou. Na konci května pořádáme u nás v Sidonii dětskou vesnickou párty. Oslava probíhala bezvadně, nikomu se domů nechtělo, a tak jsme u ohně seděli, i když se zešeřilo a unavené děti zalezly do stanů. Najednou nás vyrušil neznámý ženský hlas, že vidí u nás rozložené stany, jestli by si taky nemohla postavit svůj a přenocovat tady. Správný Valach přece nikdy neodmítne pomoc, a co bychom to byli za lidi, kdybychom nenabídli také pohoštění. Navíc jsme byli zvědaví, co právě sem samotnou mladou dívku zavedlo.

A tak jsme se díky tomuto setkání s Pájou poprvé dověděli o Stezce Českem, která vede po obvodu České republiky a jejíž úsek Bílých Karpat prochází právě Sidoniíí. A že na stezce existují lidé TRAIL ANGELS, kteří stezkařům mohou poskytnout místa ke stanování, příp. i sprchu, elektřinu nebo vodu.

TRAIL ANGELS – SIDONIE

Ráno jsme se s Pájou rozloučili, ale nedalo nám to a začali jsme si zjišťovat více informací o Stezce Českem. Nakonec jsme se rozhodli, že i my se staneme TRAIL ANGELS. Díky tomu jsme se po zbytek léta a podzimu potkávali se zajímavými lidmi. Na přivítanou nabídneme pravou valašskou slivovici, ráno kafíčko nebo čaj, a když je čas, upečeme i něco sladkého na zub. Na oplátku si poslechneme zajímavé osobní příběhy lidí s duší na stejné vlně.

A perlička na závěr. Letošní první stezkař u nás nocoval v lednu v -14 °C.

Tak co, stanete se i vy TRAIL ANGELS nebo se vydáte na Stezku Českem?
Nejčastější otázky ohledně Stezky Českem

Rádi Vás u nás přivítáme E + P

Informační centrum: Brumov – Bylnice

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *